İscehisar Kaymakamlığı 5. Ulusal Ödüllü Satranç Turnuvası ödül töreniyle son buldu.

        Törene, Kaymakamımız Sayın Muhammet ÖZTABAK, Afyonkarahisar Milletvekili Ali ÖZKAYA, , Belediye Başkanı Mustafa ÇİBİK, daire müdürleri, belediye meclis üyeleri, siyasi parti ilçe başkanları, muhtarlar, çok sayıda davetli, sporcu ve sporcuların aileleri katıldı.

        İscehisar Kaymakamlığı Ödüllü Satranç Turnuvası’nda Afyonkarahisar ile birlikte birçok ilden toplam 86 satranç sporcusu yarıştı. A kategorisinde 1600 ELO / UKD üstü sporcular ve B kategorisinde 1600 elo/ukd altı sporcular ve yerel katılımcılar olmak üzere 3 kategoride dereceye giren 23 sporcuya; toplam 13.000 TL para ödülü, madalya ve mermerden yapılan kupalar verildi. verildi.

        Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan ödül töreninde konuşma yapan Kaymakamımız Sayın Muhammet ÖZTABAK; Satranç, analitik düşünmeyi de destekler.  Satranç  özellikle çocukların akademik başarısının yanı sıra kişisel gelişimine de önemli katkıları olmaktadır. Özellikle içine kapanık, asosyal, ikili ilişkileri zayıf, arkadaş edinmekte güçlük çeken, özgüveni geliştirmesi gereken çocuklara çok önemli katkıları olmaktadır. Burada katılım sağlayan bütün  oyuncuların hepsini  tebrik ediyorum” dedi.
 
         Konuşmaların ardından turnuvada görev yapan hakemlere teşekkür belgeleri Kaymakamımız Sayın Muhammet ÖZTABAK ve Milletvekili Ali ÖZKAYA tarafından verildi.
 
        A kategorisinde birinci olan Murat YELLİGEDİK, ikinci olan Umut Erdem GÜNDEZE ve üçüncü olan Ozan ÖZ’e Kaymakamımız Muhammet ÖZTABAK tarafından hediyeleri ve mermerden yapılmış kupalar verildi. B Kategorisinde birinci Mustafa BEKTAŞ, ikinci İlhan Şafak YALÇINKAYA ve üçüncü Tuğrul Emre GEZİCİ’ye ise Afyonkarahisar Milletvekili ALİ ÖZKAYA  tarafından hediyeleri ve mermerden yapılmış kupalar verildi. Yerel sporcular İlter TOPPAŞ, Hayati DUMAN, Kadir Aydın ŞEN, Necati AKÇEŞME, Metin Eren ŞEN, Veli AKÇEŞME ve Yakup ÇINAR’a  ise Belediye Başkanı Mustafa Çibik ve diğer protokol üyeleri tarafından  ödüller verildi.