Diyanet İşleri Başkanlığı Kur’an kurslarında yürütülen yaygın din eğitimi hizmetinden toplumun tüm kesimlerinin etkin ve verimli bir şekilde yararlanabilmesini hedeflerken, Kur’an okumayı öğrenmede yaş sınırlamasının kaldırılmasıyla birlikte Müftülüklerde 4-6 yaş grubu çocukların din eğitimi ihtiyacının karşılanması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

        Kaymakamımız Muhammet Öztabak,  İlçe Müftüsü Talha Demirkaya ile beraber Medrese Mahallesi 4-6 yaş Kur'an Kursuna bir ziyaret gerçekleştirdi. Kurstaki sınıfları tek tek dolaşan Kaymakamımız, 4-6 yaş sınıfı minik öğrencilerle güler yüzlü ve keyifli bir muhabbet ortamı oluştururken minik öğrencilerle uzun uzun hasbihâl etti.

        Kaymakamımız “ İlçemizde 4-6 yaş Kur’an Kursuna çok talep var. İlimizde 4-6 yaş Kur’an Kursları açılması yönünde ilçemiz en ön sıralarda gelmektedir. Kursta eğitmenlerce çocuklara verilen din eğitimi ile çocukların sevgi, saygı, işbirliği, sorumluluk, hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma, paylaşma vb. duygu ve davranışları geliştirme yanında ahlaki ve değerler eğitimi ile el becerisi kazandırma yönünde eğitim veriliyor. Ne mutlu bize bu güzellikleri gördük onlarla vakit geçirdik, kıratlarını duyduk. Tüm emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum.”